×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ракометарките без пораз и во шестиот натпревар од сезоната

  13.10.2020 08:16 | KumanovoNews

  Ракометарките на Куманово беа убедливи против тимот на Кузман Вардар, совладувајки ги со резултат 52:12.

  Ракометарките без пораз и во шестиот натпревар од сезоната

  Трајковиќ Мила со 9 гола, Марковиќ Бранкица со 6 гола и Катарина Митровиќ со 11 одбрани беа лидери на тимот, а покрај нив уште 12 ракометарки се запишаа во листата на стрелците.

  Во наредното Куманово му гостува на Металург, кој во досегашниот дел од сезоната забележа пет победи од исто толку натпревари. Покрај Куманово и Металург, без пораз е и тимот на Вардар.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk