Ракометарките без пораз и во шестиот натпревар од сезоната

13.10.2020 10:16 | KumanovoNews

Ракометарките на Куманово беа убедливи против тимот на Кузман Вардар, совладувајки ги со резултат 52:12.

Ракометарките без пораз и во шестиот натпревар од сезоната

Трајковиќ Мила со 9 гола, Марковиќ Бранкица со 6 гола и Катарина Митровиќ со 11 одбрани беа лидери на тимот, а покрај нив уште 12 ракометарки се запишаа во листата на стрелците.

Во наредното Куманово му гостува на Металург, кој во досегашниот дел од сезоната забележа пет победи од исто толку натпревари. Покрај Куманово и Металург, без пораз е и тимот на Вардар.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk