×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ракометарките играат клучен натпревар за одбрана на титулата

  20.05.2022 13:54 | KumanovoNews

  Ракометарките на Куманово во недела на домашен терен го играат клучниот натпревар оваа сезона, кога е во прашање одбрана на титулата. 

  Ракометарките играат клучен натпревар за одбрана на титулата

  По киксот во Купот на Македонија, ЖРК продолжува со одбрана на домашното првенство. Во предпоследното коло противник е тимот на Ѓорче Петров кој е втор на табелата со 10 победи 1 нерешен резултат и 1 пораз. Оваа екипа е единствената која може да ги стигне кумановки на првото место кои се без пораз, и имаат 10 победи и 2 нерешени натпревари. 

  Натпреварот се игра во недела во салата на економското училиште со почеток од 18:30 часот.