16. 01. 2020 11:57

Ракометарките на гостински терен во Зајечар

Ракометарките на гостински терен во Зајечар

Женскиот ракометен клуб Куманово, во рамките на ВРХЛ лигата, во сабота на гостински терен во Зајечар, Србија, ќе игра против екипата на Груде од Босна и Херцеговина, а во недела против РК Зајечар од Србија.

Ракометарките со овие натпревари ја отвораат новата сезона во ракомет, а засега се наоѓаат на второто место на табелата со две победи од две одиграни утакмици, но со еден бод помалку од екипата на Груде.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk