500x100-1
13. 03. 2019 09:42

Ракометарките против Металург за прво место на табелата

Ракометарките против Металург за прво место на табелата

Ракометарките на Куманово денеска ја пречекуваат екипата на Металург, натпревар кој ќе го даде лидерот на табелата во женската ракометна лига.

Металург е лидер на табелата со 14 победи и 2 пораза и вкупно 42 поени на табелата. Куманово има скор од 13 победи, 1 нерешен резултат и 2 порази, што резултира вкупно 40 поени.

Кумановчанки забележаа убедлива победа во првиот дел од сезоната на гостински терен со резултат 18-30, меѓутоа тоа не е вистинска слика за соодносот на силите, па вечерва треба да очекуваме вистинско ракометно дерби.

Натпреварот започнува во 19:30 и се игра во салата на Економското училиште.