×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ракометарките тргнаа за Украина во ЕХФ пресметката со Галичанка

  18.11.2020 20:13 | KumanovoNews

  Екипата на ЖРК Куманово денеска замина за Украина каде што ќе ги одигра натпреварите од Европскиот ЕХФ куп.

  Ракометарките тргнаа за Украина во ЕХФ пресметката со Галичанка

  Противник на Куманово ќе биде тимот на ГК Галичанка од Л'вов. Тимот на ГК Галичанка е шесткратен шампион во првенството на Украина, троен освојувач на купот и актуелен шампион во Балтичката лига.

  Поради реконструкција на салата, Куманово ќе ги одигра двата натпревари во Украина, но и покрај предноста на домашен терен на Галичанка, тимот се надева на позитивен исход од овој двомеч.

  Првиот натпревар е закажан за 20.ноември во 18 часот, а реваншот се игра на 22.ноември во 11 часот.

  Сите љубители на ракометот можат да очекуваат директен линк на фејсбук страната на ЖРК Куманово каде што ќе можат да го одгледаат овој дуел.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk