09. 10. 2019 12:05

Ракометарките во борба за четврта победа по ред против екипата на Пелистер

Ракометарките во борба за четврта победа по ред против екипата на Пелистер

Кумановските ракометарки по три победи во Женската ракометна лига, вечерва во 20 часот, во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ во Куманово, силите ќе ги одмерат со екипата на Пелистер од Битола.

„Да му дадеме поддршка на нашиот амбициозен клуб. Се гледаме во сала“,- изјавија од клубот на ЖРК Куманово, кои ги повикуваат сите љубители на спортот да им дадат поддршка на нашите ракометарки.

Во четвртото коло од натпреварувањата, против екипата на Пелистер, учество ќе земат сите ракометарки од нашиот ракометен клуб.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk