×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Шампионска титула за кошаркарките до 18 години од КК „Крива Паланка“

  26.05.2022 12:09 | Жаклина Цветковска

  Јуниорките од Кошаркарскиот клуб „Крива Паланка“ ја освија шампионската титула во категоријата до 18 години, откако реализираа победа во дуелот со екипата на „Баскет КАМ 2011“ на домашен терен.

  Шампионска титула за кошаркарките до 18 години од КК „Крива Паланка“

  Кривопаленечките кошаркарки, под водство на тренерот Ведран Белешковски, беа убедливо подобри и посигурни од противничкиот тим и во финалето славеа со разлика од 101:51.

  Кошаркарката Михаела Алексовска од КК„Крива Паланка“,која беше прогласена за најдобра млада кошаркарка на Македонија во 2021 година, пак, го доби признанието за најкорисен играч на натреварот.

  Во спортска сала „Бранители 2001“ во Крива Паланка, синоќа, победа остварија и кривопаланечките кошаркарки до 14 години во дуелот со екипата на ЖКК МЗТ Скопје Аеродром, со што обезбедија пласман на Final 4 турнирот.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk