500x100-1
19. 03. 2010 16:22

Спортски викенд во Куманово

Спортски викенд во Куманово

Кошаркарите на Куманово утре во Спортската сала во 17.30 часот ја пречекуваат екипата на Лирија од Скопје. Моментално кумановчани се наоѓаат на третото место на табелата, но имаат и натпревар помалку во однос на прво и второ пласираните Ултимејт Баскет и АБА Струмица.

Ракометарите на Куманово од како не успејаа да се пласираат во завршницата на Купот на Македонија, во недела во 19.00 часот го пречекуваат РК Овче Поле. Следниот викенд доаѓа и Борец од Велес кој со Куманово и Овче Поле е главен кандидат за двете места кои водат во Супер лигата и во овие два дерби натпревари ќе се решат и патниците.