25. 10. 2019 19:41

ЖРК Куманово домаќини на второто коло од ВРХЛ лигата

ЖРК Куманово домаќини на второто коло од ВРХЛ лигата

Кумановските ракометарки, во рамките на Женската регионална ракометна лига (ВРХЛ), од петок до недела ќе бидат домаќини на второто коло од лигата, против екипите на Рудар од Црна Гора и ЖРК Зајечар од Србија.

Во петок ЖРК Куманово, со почеток во 20 часот ќе игра против екипата на Рудар од Црна Гора, додека пак во недела со почеток во 17:30 часот, Куманово ќе игра против екипата на ЖРК Зајечар од Србија.

Натпреварите ќе се одиграат во спортската сала СОУ „Перо Наков“.

Во сабота, во 14:00 часот, своите сили ќе си ги измерат и екипитe ЖРК Зајечар и ОРК Рудар.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk