ЖРК Куманово игра пријателски натпревар со конкурентот Металург

19.02.2021 14:57 | KumanovoNews

Женскиот ракометен клуб на Куманово, денеска со почеток од 16 часот ќе одигра уште еден контролен натпревар, овојпат со екипата на Металург во Скопје.

ЖРК Куманово игра пријателски натпревар со конкурентот Металург

Тимот напорно се подготвува за првиот предизвик во вториот дел од сезоната, а тоа е 1/2 финалната средба од националниот Куп против тимот на ЖРК Гевгелија, која е планирано да се одигра на 6/7 март.

Доколку Куманово успее да издвои победа, што е реално за очекување, ќе се сретне со тимот на Пелистер, за пласман помеѓу најдобрите четири.

Во првите две соочувања со Овле Поле, тимот на Ненад Краљевски оствари две лесни и убедливи победи. Но, во меѓувреме експлозивно се тренира и играта во одбраната, за која сите велат дека ги добива тешките дуели и освојува титули.

(Д.Д.)

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk