500x100-1
19. 08. 2019 15:40

ЖРК Куманово со ново засилување

ЖРК Куманово со ново засилување

Леонида Гичевска, ракометарката која во последните две сезони играше за Металург премина во тимот на ЖРК Куманово.

Ракометарката која во 2017/18 беше дел од Вардар, во 2018/19 се префрли во Металург, сега е дел од екипата која најавува атак на двојна круна во новата сезона.

Гичевска потпиша договор со Куманово на 1+1 година, со што има можност до крајот на годината да го продолжи договорот, а доколку остане во ЖРК Куманово и со нив успее да дојде до титулата, ќе биде запишана како прва ракометарка која успеала да се избори за титула со три различни екипи во три години.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk