02. 03. 2020 09:45

ЖРК Куманово со убедлива победа над екипата на Деспина

ЖРК Куманово со убедлива победа над екипата на Деспина

На почетокот од пролетниот дел на Супер лигата, ЖРК Куманово започна со убедлива победа, откако до победи тимот на Деспина.

На натпреварот, кој викендов Куманово го играше на домашен терен против екипата на Деспина, ЖРК успеа да постигне убедлива победа со резултат 42:14.  

Најефикасни во овој натпревар беа ракометарките Трајковиќ и Гичевска со по седум гола.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk