12. 03. 2020 13:00

ЖРК со разлика од 36 гола ја порази екипата на Кузман Вардар Илинден

ЖРК со разлика од 36 гола ја порази екипата на Кузман Вардар Илинден

Со разлика од 36 гола вчеравечер ЖРК Куманово на домашен терен ја порази екипата на Кузма Вардар Илинден.

Во пролетниот дел од домашната лига, ракометарките на Куманово вчера натпреварот го завршија со резултат 44:8.

Победата на ЖРК Куманово беше извесна од самиот почеток, а на крајот од првото полувреме гостинската екипа имаше само два дадени гола.

Во листата на стрелците од Куманово се запишаа 12 играчи, а најдобар играч според тренерот Ненад Краљевски на овој натпревар е Ана Шарановиќ.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk