×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Александар Арсиќ нов претседател на СДСМ Куманово

  15.03.2023 12:23 | Сузана Николиќ

  Александар Арсиќ, дипломиран правник и магистар по правни науки е назначен за нов претседател на општинската организација на СДСМ Куманово, откако Александар Тушевски си поднесе оставка на фукнкцијата. 

  Александар Арсиќ нов претседател на СДСМ Куманово

  Арсиќ ја добил довербата од највисокото партиско раководство во саботата и во наредниот период ќе треба да состави извршен и надзорен одбор, со кој ќе бара поддршка од делегатите на конференцијата во Куманово.

  Арсиќ досега извршувал повеќе партиски функции, беше претседател и советник во Советот на Општина Куманово, член на ИО, а сега е член на ЦО на СДСМ и вработен во Нома - гас Скопје.
   
  Неговиот предходник Александар Тушевски беше избран за претседател во април минатата година, но по само по 9 месеци си поднесе оставка од лични и професионални причини, по што се отпочна постапка за избор на нов претседател.