×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Арачиновец пазарел со фалсификувани евра

  03.03.2010 10:33 | KumanovoNews

   Ќ.Ј.(33) од с.Арачиново  се обидел во промет да пушти лажни пари. Пред две недели во продавница  во с.Ваксинце, при купување на производи платил со фалсификувана банкнота од 50 евра, што претходно ја набавил од непознато лице.

  Арачиновец пазарел со фалсификувани евра

   Полицијата против него поднесе кривична пријава за фалсификување пари.


  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk