×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Бетонски ѕид уби старец

  01.06.2010 09:58 | KumanovoNews

   Сејди Бељули (75) од Куманово завчера во несреќен случај го загуби животот во неговиот двор, кога врз него паднала и го затрупала бетонска ограда висока 2 метра.

  Бетонски ѕид уби старец

   Несреќата се случила на улицата „Младен Стојановиќ„ додека Бељули копал темел за да изгради потпорен ѕид на веќе постоечка бетонска ограда.Откако го ископал темелот седнал да се одмори и бетонските тули паднале и го потрпале. Старецот се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил пренесен во Кумановската болница каде им подлегнал на повредите.

  Според соседите на семејството Бељули во расчистувањето на дворот и поставување на оградата учествувале и синот и внуците. Полицијата извршила увид на лице место и утврдила дека се работи за несреќан случај.