Бетонски ѕид уби старец

01.06.2010 11:58 | KumanovoNews

 Сејди Бељули (75) од Куманово завчера во несреќен случај го загуби животот во неговиот двор, кога врз него паднала и го затрупала бетонска ограда висока 2 метра.

Бетонски ѕид уби старец

 Несреќата се случила на улицата „Младен Стојановиќ„ додека Бељули копал темел за да изгради потпорен ѕид на веќе постоечка бетонска ограда.Откако го ископал темелот седнал да се одмори и бетонските тули паднале и го потрпале. Старецот се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил пренесен во Кумановската болница каде им подлегнал на повредите.

Според соседите на семејството Бељули во расчистувањето на дворот и поставување на оградата учествувале и синот и внуците. Полицијата извршила увид на лице место и утврдила дека се работи за несреќан случај.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk