Без вода неколку улици во градот

15.09.2020 10:16 | KumanovoNews

Поради интервенции на водоводната мрежа, привремено без вода ќе бидат потрошувачите на неколку локации во градот.

Без вода неколку улици во градот

 Според ЈП „Водовод“  прекин во водоснабдувањето ќе има на:

- главниот довод од Липково до Филтер станица

- ул. Босанска

- ул. Егејска Македонија

- ул. Васко Карангелевски

- ул. 1 нас. Д. Којнаре.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk