×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Бранителите ќе слават во Пелинце

  27.07.2010 14:44 | KumanovoNews

   Здружението „Бранители 2001„ од Куманово ги повика своите членови, симпатизери и граѓаните за празникот 2 Август масовно да присуствуваат на прославата која се организира во Меморијалнкиот центар АСНОМ во Пелинце.

  Бранителите ќе слават во Пелинце

  Со тоа ќе им одадеме почит на загинатите илинденци и борците од НОБи на сите бранителите кои животот го дале за Македонија- смета претседателот Предраг Петрушевски.

  Поради голема заинтересираност и во август ќе продолѓи организираното  летување во  феријалното одмаралиште во Претор. Цените остануваат исти и изнесуваат 3600 денари за возрасни, а за деца до 12 години 2550 денари за полн пансион. Во оваа цена не е вклкучен превозот.

   Досега околу седумдесет проценти е пополнет бројот и сите заинтересирани кои сакаат да летуваат со нас треба да се пријават во просториите на Здружението на бранители 2001, најдоцна до 6 август - вели Петрушевски.