×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Честитка за Рамазан-Бајрам од Советот

  19.08.2012 08:03 | KumanovoNews

    Претседателот на Советот на Општина Куманово Виктор Цветковски упати честитка до сите верници од муслиманска вероисповест по повод големиот празник Рамазан-Бајрам

  Честитка за Рамазан-Бајрам од Советот

  Во свое и во името на Советот на Општина Куманово на сите граѓани од муслиманска вероисповест им го честитам големиот празник Рамазан Бајрам. Им посакувам пријатни моменти во кругот на семејството и најблиските, за време на празникот кој ги слави солидарноста, сочуството, истрајноста како и радоста, среќата и животот. Празничните денови да бидат исполнети со мир, благосостојба и љубов- стои во честитката.