×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Дете од Куманово повредено од заталкан куршум

  25.05.2023 12:17 | KumanovoNews

  Четиринаесет годишно дете било погодено во нога од заскитан куршум.

  Дете од Куманово повредено од заталкан куршум

  Случајот е пријавен во полицита откако малолетникот е донесен во кумановската болница. Обвинителството отвори истрага за да се утврди сторителот.

  „На 23.05.2023 во 14.22 часот во СВР Куманово, од Општата болница Куманово било пријавено дека кај нив бил донесен малолетник на возраст од 14 години од Куманово со повреда во пределот на левата нога од заталкан куршум. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.