×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Двајца повредени откако паднале од мотор

  20.06.2022 15:46 | Сузана Николиќ

  Две лица се повредени во сообраќајна незгода која се случила синоќа во 19.30 часот, на булеварот „Трета МУБ“, во близина на „Митев мост“. 

  Двајца повредени откако паднале од мотор

  Според СВР Куманово, Ј.С.(24) од Младо Нагоричане, општина Старо Нагоричане, управувајќи мотоцикл „јамаха“ со кумановски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. 

  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Н.Ѓ.(24) од Куманово, а мотоциклистот се здобил со телесни повреди констатирани во Општа болница Куманово. 

  Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

  (фото архива)

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk