×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Две жени повредени во вчерашните сообраќајки, соопшти МВР

  21.09.2022 13:32 | Сузана Николиќ

  Две жени на возраст од 60 и 81 година се повредени вчера во двете сообраќајни несреќи што се случиле во Куманово.

  Две жени повредени во вчерашните сообраќајки, соопшти МВР

  Од МВР соопштуваат дека во 9.20 часот на бул.„Октомвриска Револуција“ во Куманово, товарно моторно возило „пежо“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(40) од Куманово, удрило во пешакот В.С.(81) од Куманово. Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобила В.С. констатирани во Општата болница во Куманово. 

  Втората сообраќајка се случила на во 14.30 часот на крстосницата од ул.„Народна Револуција“ и ул.„Перо Шварц“ во Куманово, кога патничко моторно возило „опел“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(70) од Куманово, удрило во пешакот С.С.(60) од Куманово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.С. констатирани во Општата болница во Куманово. 

  Полицијата работи на расчистување на случаите.

  Во Куманово пешаците се почесто се жртви во сообраќајни незгоди, дел поради несовесните возачи, кои не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, но понекогаш и самите не се придржуваат до истите. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk