×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Гордица Бошковска нов член во Советот на Општина Куманово

  07.02.2024 11:33 | Сузана Николиќ

  Гордица Бошковска од партијата ЗНАМ е нова советничка во Советот на Општина Куманово. 

  Гордица Бошковска нов член во Советот на Општина Куманово

  На денешната седница советниците ја прифатија предлог - одлуката за верификација на мандатот на Бошковска, по што таа дале заклетва.

  Претседателката на Советот Ивана Георгиевска и посака успешна работа. Новата советничка се заблагодари и вети дека ќе ја оправда довербата.

  Бошковска е пензионерка, по професија правник, работеше во Регионалниот синдикат во Куманово.

  Таа доаѓа на местото на Дарко Петковски, кој замина на работа во странство.