×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Граѓаните мереа шекер во крвта

  29.06.2012 11:55 | KumanovoNews

   Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ денеска напладне на Градскиот плоштад, организираше бесплатно мерење на шекер во крвта на граѓаните.

  Граѓаните мереа шекер во крвта

  Ова е само една од низата акривности што ја организира Унијата на жени. Денешната акција е од областа на здравството, и сите граѓани кои ќе дојдат ќе им биде проверено нивото на шекерот во крвта. Имаме доволни количини на ленти за мерење на гликемија и сите кои ќе дојдат ќе ги услужиме- рече претседателката на Унија на жени Злата Божиновска.

  Таа најави дека акцииите за помош на граѓаните ќе продолжат и во текот на летото. Планирано е да се посети Домот за стари лица, како и семјства кои имаат болни лица.