×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Изложба на цртежи на Мирјана Крстева

  26.05.2010 09:18 | KumanovoNews

   Во Центарот за култура „Трајко Прокопиев„ утревечер ќе биде отворена изложба на цртежи и слики од авторката Мирјана Крстева Массети, која живее и работи во Гевгелија.

  Изложба на цртежи на Мирјана Крстева

   Таа е член на Мултимедијален центар – невладина организација за развој и унапредување на културата, организирање на културни случувања и едукација за уметноста.

  Во моментот е претседател на Друштвото на ликовни уметници во Гевгелија. Има учествувано на повеќе групни изложби, проекти и колонии, а има реализирано и неколку самостојни изложби како во Македонија,така и во странство.

  Делата ќе бидат изложени во изложбениот салон на Центарот  за култура, а отварањето е закажано во 20 часот.