×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Казнети 43 мотоциклисти во Кумановско

  23.06.2022 20:03 | Сузана Николиќ

  Денеска во периодот од 12 до 18 часот, казнети се 43 мотоциклисти на подрачјето на СВР Куманово. 

  Казнети 43 мотоциклисти во Кумановско

  Полициски службеници на СВР Куманово спровеле акциска контрола за прекршоци што ги прават мотоциклисти, во која вкупно биле откриени и санкционирани 43 прекршоци. 

  Најголемиот број од прекршоците 33 се однесувале на некористење на заштитна кацига и управување без положен возачки испит, а 6 биле без валидна дозвола.

  „Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, соопштува МВР.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk