×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кој не заменил возачка, ќе плати казна

  26.09.2012 07:33 | KumanovoNews

   На 1 октомври истекува рокот за замена на старите возачки дозволи со нови биометриски.

  Кој не заменил возачка, ќе плати казна

  Од МВР велат дека нема да ги  казнуваат само оние возачи кои имаат закажано за обновување. Полицијата ќе има начин како тоа да го провери, доколку не сте ја смениле и немате закажано ќе платите казна од 45 евра.