01. 06. 2020 14:58

Костовски во самоизолација поради контакт со Лукаревска

Костовски во самоизолација поради контакт со Лукаревска

Директорот на „Службен весник“ и кадидат за пратеник Мартин Костовски, ќе биде биде во 14-дневна самоизолација, поради тоа што вчера бил во контакт со директорката на УЈП Сања Лукаревска.

Костовски информира дека веќе се тестирал и се надева дека тестот ќе биде негативен.

„И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас пред еден час направив тест за вирусот КОВИД-19, поради контактот со другарката Сања Лукаревска која е позитивна на вирусот. За среќа немам никаков симптом и се надевам дека нема да бидам позитивен. Следните 14 дена ќе бидам во самоизолација и обврските ќе ги вршам во домашни услови. Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни, - вели Костовски.

Костовски вчера присуствуваше на состанокот на регионалниот изборен штаб, а потоа имаа активности на терен со повеќе членови од општинската организација на СДСМ Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk