×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Кривична пријава за насилство во Куманово

  06.07.2022 16:37 | Жаклина Цветковска

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.О.(22) од Куманово и двајца малолетници од Куманово и село Ваксинце,  Липковско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

  Кривична пријава за насилство во Куманово

  Пријавените три лица, на 12.05.2022 година, во угостителски објект во Куманово, физички го нападнале Н.М. од Куманово.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk