×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кривопаланчанин нападнат на Клиниките „Мајка Тереза“ во Скопје

  23.11.2022 17:00 | Жаклина Цветковска

  Четириесет и три годишен кривопаланчанин вчера пријавил во Полициската станица Центар,Скопје дека бил нападнат на Клиниките „Мајка Тереза“.

  Кривопаланчанин нападнат на Клиниките „Мајка Тереза“ во Скопје Фото: sdk.mk

  Според МВР;  С.А.(43) од Крива Паланка пријавил дека во 15.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од И.Ш.(31) од с.Сарај, скопско и Б.Љ.(26) од Скопје.

  По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.