×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец фатен на дело додека обива автомобили

  03.05.2023 11:46 | KumanovoNews

  Полициски службеници вчера во 2 часот по полноќ лишиле од слобода 36-годишен кумановец, бидејќи го фатиле додека краде од автомобили. 

  Кумановец фатен на дело додека обива автомобили

  Тој, со употреба на сила, од три патнички моторни возила на улица „Бранко Богдански Гуцман“ во Куманово одзел повеќе предмети, при што бил затекнат од полицајците. 

  Разбојникот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.