Кумановец повреден во тепачка во угостителски објект во Проевце

14.08.2021 21:23 | Сузана Николиќ

Едно лице се здобило со тешка телесна повреда во тепачка во угостителски објект во селото Проевце.

Кумановец повреден во тепачка во угостителски објект во Проевце

Инцидентот се случил ноќеска во 03.20 часот, кога во СВР Куманово било пријавено нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка во угостителски објект во атарот на с.Проевце, кумановско.

„Притоа Т.В.Д.(25) од Куманово се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Ургентен центар Куманово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштува МВР. 

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk