×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Kумановец провалил во приватна куќа и украл пари, полицијата го привела

  06.07.2022 12:32 | Жаклина Цветковска

  Кумановец провалил во приватна куќа од каде одзел пари, но полицијата го пронашла и го привела, а одземените парични средства се вратени на сопственикот .

  Kумановец провалил во приватна куќа и украл пари, полицијата го привела

  Имено, на 06.07.2022 во 03.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Е.З.(25) од Куманово. Тој се сомничи дека со употреба на сила влегол во куќа на улица „Моша Пијаде“ и одзел пари.

  Е.З. бил приведен во полициска станица, а парите биле пронајдени и вратени на сопственикот.

   По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk