20. 05. 2020 19:48

Кумановец со секира воведувал ред по дома

Кумановец со секира воведувал ред по дома

 Кумановската полиција поднесе кривична пријава против С.А.(32) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело загрозување на сигурноста.

На 13.05.2020 на ул.„Никола Тесла“ во Куманово во неговата семејна куќа, пријавениот со секира се заканувал кон З.А.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk