×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановската полиција доби началник од Скопје

  15.12.2011 15:29 | KumanovoNews

   Моме Јакимовски од Скопје е нов началник на Кумановската полиција. Јакимовски денеска стапи на  функцијата во СВР Куманово, кој ги покрива и соседните општини Крива Паланка и Кратово.

  Кумановската полиција доби началник од Скопје

  Од МВР велат дека станува за искусен професионалец кој долги години работи во МВР, а доаѓа од Оделот за организиран криминал Скопје.

  Кумановската полиција беше 5 месеци без начелник, откако предходниот Љубомир Ѓурчески замина во пензија.

  Дел од вработените во полицијата негодуваат на назначувањето на прв полицец од страна, бидејќи сметаат дека  никој не можел подобро да ги познава состојбите во градот, од човек кој живее и работи тука.