×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Лепа Брена и Џенан Лончаревиќ ќе пеат за Денот на ослободување на Куманово

  03.10.2019 13:11 | KumanovoNews

  Балканските ѕвезди Лепа Брена и Џенан Лончаревиќ,  ќе настапат на прославата по повод 11 Ноември - Денот на ослободување на Куманово.

  Лепа Брена и Џенан Лончаревиќ ќе пеат за Денот на ослободување на Куманово

  Лепа Брена ќе одржи концерт на 10 ноември, а Лончаревиќ на 9 ноември. За 8 ноември уште се преговара со групи и пејачи од албанската музичка сцена и познати македонски диџеи.

  Предгрупа на првата вечер ќе биде „Некс тајм“, а втората вечер српскиот дувачки оркетар на Бојан Ристиќ.

  Концертите ќе се одржат на Градскиот плоштад во Куманово.

  Општина Куманово и оваа година организира богата културно-уметничка програма за одбележување на годишнината од ослободувањето на градот, како и големиот јубилеј 500 години Куманово.

  (фото: улица.мк и mic.org.rs)

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk