×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Лишен од слобода крадец од Куманово

  24.11.2022 16:27 | Жаклина Цветковска

  Полициски службеници од СВР Куманово, вчеравечер,  го лишиле од слобода Д.Р.(20) од Куманово поради кражба на повеќе предмети.

  Лишен од слобода крадец од Куманово

  Според СВР Куманово, тол  се сомничи дека одзел повеќе предмети од објект во изградба на улицата „Питу Гули“ и во продажен објект на булеварот „Октомвриска Револуција“ во Куманово.

  Д.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.