×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Македонски државјанин пукал во жена, па извршил самоубиство на наплатната рампа Прешево

  07.03.2024 23:17 | Сузана Николиќ

   Обид за убиство и самоубиство се случило вечерва во близина на наплатната рампа Прешево, во Република Србија.

  Македонски државјанин пукал во жена, па извршил самоубиство на наплатната рампа Прешево

  Крвавата пресметка била во 21.30 часот кога македонски граѓанин пукал во помлада жена, која е тешко ранета, по што се застрелал. 

  Според извори на порталот ВОМ, македонскиот државјанин и жената биле во „ауди“ со македонски регистаски таблички. Во еден момент сопатничката излегла од автомобилот и почнала да бега. Мажот излегол по неа испукал неколку куршуми и ја ранил, а потоа се одалечил од местото на настанот.  Набрзо се вратил и си пукал во глава.

  Лекарите во Врање се борат за животот на жената.