Миниматура се славеше и во „Развигорче„

01.06.2010 15:44 | KumanovoNews

  Осумдесетина дечиња од градинката „Развигорче„ денеска прославија миниматура и нивното заминување од градинка во училиште.Децата од сите групи организираа  приредбата за славениците, нивните родители и роднини.

Миниматура се славеше и во „Развигорче„

Забавата воедно претставува и разделба од нашата установа, учителките и воспитувачките. Приредбата е организирана за да покажат децата што научиле за време на нивниот престој кај нас. Подготвија игри и песни со кои ги воодушевија присутните - рече учителката Снежана Стефановска.

Прославата на миниматурантите заврши со торта.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk