×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Министерот Бесими во посета на касарната „Бoро Менков„

  06.04.2012 07:39 | KumanovoNews

   Министерот за одбрана, Фатмир Бесими, денеска ќе ја посети Здружената оперативна команда во касарната „Боро Менков“ во Куманово.

  Министерот Бесими во посета на касарната „Бoро Менков„

  При средбата министерот Бесими ќе се запознае со процесот на преструктурирањето на АРМ, и во разговор со командантот и со останатите старешини и војници ќе даде насоки за континуирано имплементирање на реформскиот процес.

  Воедно министерот Бесими ќе разговара и за дел од започнатите проекти меѓу кои и проектот „АРМ - мој вистински дом“, како и за новите измени во Законот за служба во АРМ.