×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Мобилни даночни шалтери во Старо Нагоричане

  06.12.2012 08:39 | KumanovoNews

   Пред зградата на Општина Старо Нагоричане, утре ќе бидат поставени даночни шалтери од УЈП, кои имаат за цел на жителите да им го доближат и појаснат плаќањето на даноци.

  Мобилни даночни шалтери во Старо Нагоричане

  Мобилниот даночен шалтер ќе ги нуди следниве услуги: прием на даночни пријави,издавање излезни документи, обезбедување информации од даночната сфера, пополнување на даночни пријави, укажување на роковите за плаќање, уплатни сметки, приходни шифри и слично.

  Од 10 до 15 часот граѓаните можат да прашаат за се што не им е јасно од даночната сфера.

  На 21 месецов даночни службеници повторно ќе ја посетат Општината и ќе се сретнат со месното население.