×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • На Зебарњак ќе се уништуваат неексплодирани мини

  03.04.2012 08:10 | KumanovoNews

   Дирекцијата за заштита и спасување Куманово, утре од 10 до 14 часот, во реонот на меснота Зебрњак ќе врши уништување на неексподирани сретства.

  На Зебарњак ќе се уништуваат неексплодирани мини

  Поради тоа го повикува населението од околните села Тромеѓа, Карпош и Младо Нагоричане во наведениот период да не презема активности во близина на наведениот простор за да не дојде до несакани последица.