24. 03. 2020 12:57

Најдена бомба на автопат Куманово - Табановце

Најдена бомба на автопат Куманово - Табановце

С.Р.(62) од с.Табановце пријавил во СВР Куманово, дека на банкина покрај автопат Куманово- граничен премин „Табановце“, во близина на бензинска пумпа, пронашол рачна бомба.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово. Од страна на пиротехничар на ДЗС експлозивната направа е подигната за понатамошна постапка.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk