12. 01. 2010 14:27

Нападнал полицаец кога сакал да го легитимира

Нападнал полицаец кога сакал да го легитимира

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против С.Г.(28) од с.Клечовце за сторено кривично дело „спречување на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

  На почетокот на декември мината година во с.Клечовце-кумановско, пријавениот управувајќи возило без регистарски таблици натоварено со огревно дрво бил запрен од полицијата. Во моментот кога  полицискиот службеник  се oбидел  да го легитимира, С.Г, го турнал полицаецот  и се заканил дека ќе го убие со стапот што го има во раце.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk