×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Нападнат вработен во Кумановската болница

  07.05.2024 14:36 | KumanovoNews

  Вработен во Општата болница Куманово вчера пријавил дека бил нападнат на работното место.

  Нападнат вработен во Кумановската болница

  „Во 20.47 часот во СВР Куманово, Р.Г.(41) од Куманово пријавил дека на работното место во Општа болница Куманово бил физички нападнат од Д.Ј.(21) од Куманово“, соопштува полцијата.

  По целосно документирање на случајот, против Д.Ј. ќе следува соодветен поднесок.