×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Обид за убиство во Липково, избоден 37-годишен маж

  21.06.2022 21:56 | KumanovoNews

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.А.(29) од с.Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ во обид, информираат од МВР.

  Обид за убиство во Липково, избоден 37-годишен маж

  На 10.05.2022 околу 23.45 часот во центарот на с. Ваксинце, пријавениот со остар предмет му нанел убодна рана на Х.А.(37), кој бил пренесен во ЈЗУ Општа болница Куманово за укажување лекарска помош.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk