×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Осум новозаразени од коронавирус во Куманово

  21.06.2022 14:39 | KumanovoNews

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.067 тестови, а регистриран е 91 нов случај на ковид-19. 

  Осум новозаразени од коронавирус во Куманово

  По градови во: Скопје – 65, Куманово - 8, Битола – 6, Охрид – 4, Прилеп и Кавадарци – по 2, Тетово, Велес, Гостивар и Штип – по 1.

  Регистрирани сe 67 оздравени пациенти од: Скопје – 54, Битола – 8,  Прилеп, Кавадарци, Тетово, Гостивар.

  Не се пријавени починати лица.                                                                                                                                            

  Во Центарот за јавно здравје во Куманово направени се 26 тестирања, а активни се 15 случаи на ковид-19.

   

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk