×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Петмина повредени при судир на две возила на раскрсницата на „Трета МУБ“ и „Видое Смилевски Бато“

  08.05.2024 13:39 | KumanovoNews

  Пет лица, меѓу кои две малолетни, се повредени во сообраќајна несреќа на крстосницата од булеварот „Трета македонска ударна бригада“ и ул.„Видое Смилевски Бато“ во Куманово.

  Петмина повредени при судир на две возила на раскрсницата на „Трета МУБ“ и „Видое Смилевски Бато“

  Според МВР, несреќата се случила во 15.55 часот, помеѓу патничко возило „цитроен“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(52) од Куманово и патничко возило „хонда“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(33) од Куманово. 

  „Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот С.Т., додека неговата сопатничка М.Т.(19), возачот М.Д и негови двајца малолетни сопатници, сите од Куманово,  се здобиле со телесни повреди констатирани во Ургентен центар Куманово“, соопшти МВР. 

  По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.