Понеделник неработен ден - продолжен викенд за сите граѓани

08.10.2021 14:25 | Сузана Николиќ

Денот на народното востание - 11 Октомври е неработен ден за сите граѓани во државата, поради што ни претстојат три дена за одмор.

Понеделник неработен ден - продолжен викенд за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, понеделник на 11 октомври, кога се прославува  Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честита Денот на народното востание.

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk