×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повреден работник при работа во јавно претпријатие

  30.03.2024 17:06 | KumanovoNews

  Шеесет годишен работник е поврeден додека извршувал работни задачи во кумановско јавно претпријатие, по што бил префрлен во болница. Случајот го пријавил дежурен лекар.
   

  Повреден работник при работа во јавно претпријатие

  „Вчера во 22.21 часот во СВР Куманово од Општата болница Куманово било пријавено дека кај нив бил донесен Б.Б.(60) од Куманово со тешки телесни повреди, со кои се здобил при извршување на работни задачи во јавно претпријатие во Куманово“, соопшти МВР. 

  Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Куманово.